Се судрија две возила, во сообраќајката повредена е малолетничка од Скопје

Од:

МВР извести дека вчера во 7.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од булеварот „Никола Карев“ со улицата „Прохор Пчински“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „фиат 500“ управувано од А.М.С.(35) од Скопје и возило „шевролет спарк“ управувано од С.П.(76) од Скопје, по што едно од возилата удрило во малолетничка – пешак од Скопје.

Во несреќата со тешки повреди се здобила малолетничката, констатирани во градската болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Чешкиот претседател имаше сообраќајка, пренесен е во болница

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Неготино

Сообраќајка кај патарината Сопот, возилата се пренасочуваат низ Велес

Тројца повредени во сообраќајна несреќа на патот Велес – езеро „Младост“

Горан Наумовски

Четворица повредени во сообраќајка во Гостивар

Горан Наумовски

Во судар на три возила кај Пожаревац: Има загинати

Горан Наумовски