Се превртел трактор, загинала сопатничката

Од:

Р.Ц.(74) од селото Горно Варовиште, Кривопаланечко, починала откако тракторот во кој била сопатник, се првертел, а приколката ја поклопила.

Немилиот настан се случил вчера утрото во местото викано Санде-Калина, а пријавен е околу 09:00 часот во Полициската станица Крива Паланка.

Според МВР, тракторот се движел по некатегоризиран пат во Горно Варовиште, а со него управувал М.Ц. кој, пак, здобил повреди и е пренесен во Здравствен дом – Крива Паланка.

Увид извршила екипа од Полициската станица. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Триесет-дневен притвор за 61-годишникот осомничен за половиот напад на девојче

Маж во Калифорнија го убил своето дете поради надомест од осигурувањето, а постои сомнение дека ја убил и својата сопруга поради истата причина

А1он

Ја уценувал со 500 евра за компромитирачки материјал

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска