Се прават појаси да се спречи пожарот во село Робово

Од:

Се прават напори да се спречи пожарот да влезе во село Робово. До првата куќа во селото која е најблиску до пожарот се прават појаси за да се спречи негово палење на куќите.

dobivaj vesti na viber

На терен се пожарникари, шумска полиција, австирско противпожарно возило, доброволци, мештани и останати кои сакаат да помогнат и со надчовечки напори се обидуваат да спречат голема катастрофа.

На терен се и екипи од Здравствениот дом од Пехчево кои велат дека засега нема повредени и додаваат дека ќе бидат присутни се со цел да помогнат при евентуална укажана потреба.

– Имаме лесни повреди во вид на презаситенсот од јаглеродиоксид, мали изгоретинки, но засега ништо посериозно по здравјето на учесниците на гаснењето на пожарот, изјави директорката на Здравствен дом Пехчево, Руменка Станоевска.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

А1он

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он