СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ почна со барање алиби за поразот, поткупот и уцените се нивен заштитен знак, изборите ќе бидат фер, слободни и демократски

Од:

„Како што ќе наближува изборниот ден така ќе се засилуваат објавувањата на конструкции и измислици од белиот дворец, во обид да најдат алиби за убедливиот пораз што ги очекува ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски на 17 октомври. Откако СДСМ ја предводи владата и институциите сите изборни процеси се фер, демократски, слободни и тоа е оценето и од ОБСЕ/ОДИХР и од сите домашни и меѓународни релевантни организации“, реагира СДСМ на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

„Поткупот, уцените, заканите, гласачи од Пустец, исклучување на лифтови, обид за кражба на доверлив изборен материјал беа одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ.

Така ВМРО-ДПМНЕ спроведуваше избори за што можеше целата јавност да чуе и преку објавените разговори и тоа граѓаните не го забораваат.

Затоа, на фер и демократски избори, на 17 октомври по седми пат ќе ја поразат деструкцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски и ќе им порачаат дека нема да се вратат назад во мрачното минато, туку продолжуваат напред со СДСМ и Најдоброто“, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Димитриевски: Не сакам да се мешам во внатрепартиските избори на СДСМ

Ана Ололовска

Деспотовски: Јавните функционери ќе бидат одговорни кон граѓаните и членството, а не кон лидерот на СДСМ

Ана Ололовска

Мицкоски очекува Македонија да почне преговори со ЕУ во декември

Кристијан Ландов

Мицкоски за влезот на Алтернатива во Влада: Ова е последен чин од обидот за уништување на Македонија

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Арсовски: ФИТР стана како списание за готвење – промовира скапи рецепти

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки: Цел месец молк од институциите за пратката од тон наркотици, дали пропуштена пратка била придружувана со царински возила?

Ана Ололовска