СДСМ: Столковски нека ги повика на одговорност сите за кои се водат постапки од ВМРО ДПМНЕ

Од:

ВМРО-ДПМНЕ се во голема паника, се плашат од правдата и освен очајни обиди да ги заштитат криминалите од режимот ништо друго и не прават, регираат од СДСМ на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Наместо да се крие зад панични реакции Мицскоски нека излезе пред граѓаните и да одговори:

Дали Мицкоски се гледал со Груевски, со новинарот од Италија, со други луѓе од Словенија?

Редно е да каже, дали, кога и каде? Ако се видел, за што разговарале? Што му дале, што им дал?

Особено откако Мицкоски призна дека се сретнал со Зоки Кичеец, осомничен во случајот Рекет.

Одговорност за сите инволвирани во алучајот Рекет мора да има, но и за тајкуните на режимот.

Наум Столковски нека ги повика на одговорност сите за кои се водат постапки од ВМРО ДПМНЕ.

Сите отворени предмети како Титаник, Тврдина, Таргет, Транспортер, ТНТ, Талир, Империја и многу други да се расчитат до крај.“, велат од партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход, да продолжиме одговорно и посветено да се грижиме за нашето здравје

Ана Ололовска

Честитка на Заев за Меѓународниот ден на Ромите: Заедно ги чуваме различностите, нашето општество се гради на заедништво и солидарност

Ана Ололовска

СДСМ: Се бориме за секое работно место, првична помош од 200 милиони евра за работниците, граѓаните, стопанството

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Мицкоски и во време на криза тера политикантство

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ситуацијата излегува од контрола, СДСМ да ја прифати подадената рака

Ана Ололовска

СДСМ: Владата спроведува мерки од 200 милиони евра за зачувување на секое работно место, ВМРО ДПМНЕ сака да земе пари од граѓаните

Ана Ололовска