СДСМ: Срамна е хајката која ВМРО-ДПМНЕ преку Ковачки ја води против Петровска

Од:

Овие невистини беа веднаш демантирани од страна на министерката за одбрана Славјанка Петровска.Не сум изненадена бидејќи ВМРО-ДПМНЕ во континуитет води антиЕУ и антиНАТО кампања, хајка против министерката за одбрана рече на прес конференција пратеничката на СДСМ Лидија Тасевска зборувајќи за тоа што Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ на седница на пратеничките прашања објави детали од медицински извештај и побара одговорност од министерката за одбрана Петровска.

– Тоа покажува дека тие не се реформирана партија, делуваат исто како што делуваа 11 години додека беа на власт и сега во опозиција. Тоа се навреди, омаловажувања, лична дискредитација. По таа линија се заедно со Левица токму затоа што тие покажуваат дека антиЕУ и антиНАТО кампањата за нив е секојдневие вели Тасевска.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Денеска ќе биде јасно што одлучил Мицкоски, ЕУ или останува во заложништво на Левица

Ана Ололовска

Битиќи: Имаме силна поддршката од САД и цела Европа за нашите следни чекори за членство во ЕУ

Спасовски: Изборот е јасен, интеграција во ЕУ или изолација

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Илиевски: Градоначалникот на Битола ја донесе општината на работ на банкрот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Оваа недела ќе стане јасно дали Мицкоски е за реализација на националните и стратешките цели на земјата

Ана Ололовска

СДСМ: Интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опција

Ана Ололовска