СДСМ: САД, ЕУ, ЕК, сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

Од:

„Усвојувањето на Законот за Јавно обвинителство е поздравено од САД, од ЕУ, од Европската комисија, од амбасадори, сите го поздравуваат само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ и извршителот Мицкоски не им одговара.

Пораките од западниот, демократски свет се јасни: реформските закони се придонес кон правдата и европската перспектива на земјата“, велат од СДСМ.

„Само ВМРО-ДПМЕ и извршителот Мицкоски се против Законот за јавно обивинителство, против НАТО и ЕУ, против правдата, против напредокот против целиот демократски свет.

Тоа е политиката на ВМРО-ДПМНЕ на блокади, изолација, враќање назад, криминал и корупција.

Нема враќање назад, ниту пак ќе има спас на криминалците од режимот на Никола Груевски.

Секој што го прекршил законот ќе одговара. Северна Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ.

На 12 април извршителот Мицкоски го чека уште еден голем пораз од граѓаните, режим никогаш повеќе!“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Со економските мерки им се помага на работниците, ги спасуваме работните места, време е за солидарност

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од парите од Буџетот, сега е потребна одговорност, а не популизам и политикантство

Ана Ололовска

СДСМ: Владата донесе сериозни економски мерки, државата ги спасува работните места погодени од кризата со коронавирусот

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски да сакаше да помогне ќе се откажеше од парите кои ги добива од граѓаните

А1он

(ВИДЕО) Васев: Додека сите се борат против коронавирусот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваат од парите што ги добиваат од Буџетот

Ана Ололовска

СДСМ: Македонското знаме се вее пред седиштето на Алијансата, се потврдија нашите исправни и успешни политики

Ана Ололовска