СДСМ: Пред Мицкоски е одлуката, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

Од:

„Христијан Мицкоски е пред одлуката дали ќе ја поддржи македонската иднина во ЕУ или ќе го следи патот на неговиот претходник Никола Груевски. Груевски 11 години го блокираше евро-интеграцискиот пат на Македонија кон ЕУ за на крај да избега од државата соочен со одговорност за криминалот“, велат од СДСМ.

„Веќе следната недела на лидерската средба ќе стане јасно дали Мицкоски е дел од блокот на ЕУ или остаува во анти европскиот блок со Левица.

Државата има историска шанса, со силна поддршка од ЕУ и САД, да го продолжи европскиот пат и да се реализира стартешката цел за полноправно членство во ЕУ.

Одговорност пред граѓаните и иднината на земјата имаат сите 120 пратеници и политичките партии, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ.

Изборот е интеграција или изолација“, соопшти СДСМ.

Би можело да ве интересира

Каевски: Мицкоски е анти ЕУ политичар а ДПМНЕ антизападна партија

СДСМ: Мицкоски е против ЕУ, а актуелното ДПМНЕ е антизападна партија, тоа е факт

(ВИДЕО) Ристески: За половина мандат Муцунски во Аеродром реализираше само лаги

Горан Наумовски

СДСМ: Со нарачани анкети Мицкоски сака да си ја спаси фотелјата во белиот дворец

СДСМ: Со „гарантирана цена“ и пониски маржи СДСМ го штити стандардот на граѓаните

СДСМ: Нови мерки за намалување на цените на соковите, пијалоците, овошјето и зеленчукот

Горан Наумовски