СДСМ: Половина од граѓаните на кои што им пристапил одбиле да разговараат бидејќи Мицкоски ја загрозува нивната иднина

Од:

„Половина од граѓаните на кои што им пристапил одбиле да разговараат затоа што Мицкоски ја загрозува нивната иднина

Половина од граѓаните на кои им пристапил, одбиле воопшто и да разговараат со Христијан Мицкоски и неговите претставници, затоа што Мицкоски ја загрозува иднината на државата.

Граѓаните се цврсто определени за напредок, развој и интеграција во најсилните светски сојузи.

Мицкоски да се преиспита и да не помислува да ја ризикува иднината на Македонија, да не ја загрозува иднината на граѓаните.

Да размисли Мицкоски, да се охрабри и да одговори, пред себе, пред својата партија и пред целата јавност, дали ќе гласа на престојниот референдум ЗА македонска иднина во ЕУ и НАТО.

Се друго е неодговорно и несериозно и кон граѓаните и кон државата“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

Средба на Заев со коалициските партии

Ана Ололовска

СДСМ: Очигледен е стравот од неуспех кај ВМРО-ДПМНЕ од предвремени брзи избори

Ана Ололовска

СДСМ: На државата и се потребни брзи парламентарни избори за уште позасилено да продолжи на правиот пат на реформи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Филипче: Здравството е на прав пат, проектираме нова општа болница во Струга

Ана Ололовска

СДСМ: Дали Мицкоски бега од брзи избори?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шекеринска на граѓанска трибина во Струга: Продолжуваме по прав пат до нова победа на брзи избори

Ана Ололовска