СДСМ: На следните парламентарни избори Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Од:

Откако им пропаднаа сите обиди за блокада и дестабилизација на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со деструктивното однесување на штета на граѓаните. Виде Мицкоски дека неговите деструктивни политики немаат никаква поддршка, па си нарача фингирани анкети за да му го чуваат стравот да не ја изгуби фотелјата во Белиот дворец, се наведува во соопштението од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

Од партијата додаваат дека Мицкоски може да бара референдум, да бара предвремени избори, ништо не го менува фактот дека неговите блокади и деструкции се поразени.

Парламентарни избори ќе има во 2024 година, во редовниот термин и на тие избори Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе изгубат, затоа што нивните деструктивни политики немаат поддршка од граѓаните.

До следните парламентарни избори, државата ќе продолжи по европскиот пат, Владата, парламентарното мнозинство и институциите продолжуваат со реформите важни за граѓаните и државата, продолжува понатаму во соопштението.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Милошоски ги блокира договорите од иницијативата Отворен Балкан на штета на граѓаните

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Коциќ: Обезбедени се енергенси, струја и парно, поддршка за граѓаните, фирмите и училиштата

Горан Наумовски

СДСМ: Мерки на Владата и за помали сметки на струја во училиштата

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва не видовме план од Ковачевски, туку прес конференција која е реакција на понудата на Мицкоски

Тасевска: Иницијативата за референдум потврдува – Левица и ВМРО-ДПМНЕ се кочничари на евроинтеграциите

Ана Ололовска

Мицкоски: План за справување со енергетската криза, двојно поевтина струја, за спречување на инфлацијата и зачувување на работни места

Ана Ололовска