СДСМ: Мицкоски се плаши и избега од брзи предвремени избори во декември

Од:

„ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои посветено работеа против интеграција во НАТО и ЕУ, против реформите и напредокот на државата.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се единствените што се радува и аплаудираа на историската грешка на ЕУ, затоа што сакаат државата да ја вратат назад во изолација и неизвесност.

Без визија, без конкретна програма и цел, ВМРО-ДПМНЕ го очекува вистински дебакл на предвремените парламентарни избори.

Затоа ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се исплашија и побегнаа од брзи предвремени избори во декември.

Коалицијата на Христијан Мицкоски го менува само името, а во суштина ништо не се менува. Тоа е Коалиција за обнова на режимот, на криминалот и изолацијата.

СДСМ и Коалицијата што ја предводи се фаворите на предвремените избори, на 12-ти април граѓаните ќе гласаат за напредок, за развој, за интеграција, на 12 април граѓаните ќе потврдат дека државата е на прав пат!“, соопштуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе

СДСМ: Мицкоски да каже кого лаже за Договорот со Бугарија, граѓаните или премиерот Борисов?

Ана Ололовска

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ловенец: Мицкоски дома зборува дека е против Договорот со Бугарија, а вчера пред Борисов кажа дека го поддржува

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Три години владата на СДСМ ги игнорира барањата на глувонемите лица

Ана Ололовска

СДСМ: Раст на просечната плата за 4,4 отсто во септември

Ана Ололовска