СДСМ: Мицкоски и денес се сокри зад партијата и не одговори како станал асистент на својот татко

Од:

СДСМ реагира на денешната изјава на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Христијан Мицкоски и денеска се сокри зад партијата и не одговори на јавно поставените прашања како станал асистент на својот татко.

Тоа доволно потврдува дека е основан сомнежот дека е градена преку семејни врски.

ВМРО ДПМНЕ зборува невистини кои што немаат врска со реалноста. Очигледно мисли дека со нови измислени лаги ќе успее да го сврти тргне вниманието од прашањата поставени до Христијан Мицкоски.

Целата политичка агенда, целото политичко дејствување на ВМРО-ДПМНЕ е сведено на лаги, лажни вести, во очаен обид неосновано да го оцрнат претседателот Зоран Заев и неговото семјество.

Граѓаните ќе го ценат ваквиот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски да не се сокрива зад партијата и лажните вести, туку да одговори како тоа од толку професори бил асистент токму кај неговиот татко“ се вели во реакцијата на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ го извести Пендаровски дека мандатар на новата Влада е Зоран Заев

А1он

Груби: Нема договор за коалицирање со СДСМ, разговорите течат

СДСМ: Водиме сериозни преговори за стабилно мнозинство, Заев ќе биде новиот мандатар

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже дали има парламентарно мнозинство

А1он

Ахмети по средбата со Заев: колку што сме блиску, толку сме и далеку од договор

Кристијан Ландов

Нема договор Заев-Ахмети: има напредок во ставовите меѓу двете партии

Кристијан Ландов