СДСМ: Мицкоски да одговори дали се среќавал со Груевски во Будимпешта

Од:

„Мицкоски да не се крие туку да излезе пред граѓаните и да признае дали се гледал со Никола Груевски во Будимпешта?“, прашуваат од СДСМ преку соопштение.

Христијан Мицкоски да не се крие зад статуси на социјалните мрежи со кои се обидува да избега одговори на прашањата за кои треба да се изјсани, велат оттаму.

„Особено, откако призна дека се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“, споменатиот Зоки Кичеец.

Нема бегање од вистистината Мицкоски.

Како што призна еднаш, треба да излезеш пред граѓаните и да одговориш.

Дали си се среќавал со Никола Груевски во Будимпешта?

Дали во Унгарија и во Словенија Мицкоски си се гледал со уште некој и кој е тој?

Каква врска имаш со новинарот од италијанскиот весник?

Граѓаните, јавноста, очекуваат одговори на овие прашања.“, се наведува во соопштението на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николовски: Ние сме шампиони во регионот на рекордна искористеност на европските средства од ИПАРД програмата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Царовска: Недела неработен ден и плаќање по час се новите предизвици на кои треба да работиме идниот период

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шкријељ: Наша најважна цел е да ја искорениме детската сиромаштија, да обезбедиме еднаква шанса за секое дете

Ана Ололовска

СДСМ: Како ќе се наближува денот на изборите, така ВМРО-ДПМНЕ ќе ја зголемуваат продукцијата на лажни вести

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Агенда Социјална заштита 20-24: Општините ги приклучуваме во системот за социјални услуги

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Царовска: Повеќе од 300.000 граѓани сега земаат плата повисока од 18.000 денари

Ана Ололовска