СДСМ: Конструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се без ниту еден доказ

Од:

„Граѓаните многу добро знаат само со СДСМ имаме слободни, фер и демократски избори. Изборните нерегуларности се одлика на режимот на ВМРО-ДПМНЕ кога ја злоупотребуваше полицијата за да заплашува, малтретира и уценува граѓани, а МВР беше претворено во ВМРО-МВРО. Тоа време заврши“, реагира СДСМ на прес-конференцијата на Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ги отфрламе сите обиди за манипулации на ВМРО-ДПМНЕ кои очигледно се без ниту еден доказ.

Граѓаните на 31 октомври масовно ќе излезат на гласање и со демократски методи ќе спречат враќање на режимот и злоупотреба на институциите во партиски цели“, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Ковачевски очекува Алтернатива да влезе во Владата: Не се разговараше за конкретни решенија

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Ковачевски влезе во трката за лидер на СДСМ: Нема да коментирам за другите кандидати

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ бара собраниска седница за продолжување на енергетската кризна состојба

ВИДЕО: Фросина Ременски се кандидираше за претседател на СДСМ

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он

СДСМ: Милошоски лобира против почеток на преговори со ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ е докажан противник на евроинтеграциите

Ана Ололовска