СДСМ: Колку се збогати Мицкоски со помош на одлуките на Владата на Никола Груевски?

Од:

Бидејќи доби 33 илјади метри квадратни државно земјиште од Владата на Никола Груевски, за бизнисот со хидроцентрали, конзорциумот во којшто учествуваше, Христијан Хидро Мицкоски треба да каже колку пари заработи низ годините и сите да ги врати назад кај граѓаните, реагираат од СДСМ, на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Зошто не излезе Мицкоски и да каже колку пари заработи? Колку се збогати за овие години со помош на одлуките на Владата на Никола Груевски?

Граѓаните знаат дека Мицкоски му беше советник за енергетика токму на Груевски, за што и ДКСК има отворено предмет за неговите хидроцентрали.

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за наместени тендери, заткулисни игри и криминали нема никаков кредибилитет да зборува за приватни бизниси после 11 години правење бизнис од државата.

Претседателот Заев нема удел во ниту една компанија, лагите на ВМРО-ДПМНЕ се провидни.

Ниту една споредба со работата на приватни компании сопственост на членови на семејството на претседателот Заев не држат воопшто.

Фирмите работат законски и дополнително немаат добиено ниту денар буџетски средства, не учествуваат на ниту еден тендер и не добиваат пари од државата.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе

СДСМ: Мицкоски да каже кого лаже за Договорот со Бугарија, граѓаните или премиерот Борисов?

Ана Ололовска

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ловенец: Мицкоски дома зборува дека е против Договорот со Бугарија, а вчера пред Борисов кажа дека го поддржува

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Три години владата на СДСМ ги игнорира барањата на глувонемите лица

Ана Ололовска

СДСМ: Раст на просечната плата за 4,4 отсто во септември

Ана Ололовска