СДСМ: Кога ќе има избори не зависи од Мицкоски, туку од приоритетите на граѓаните и државата

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски.

„Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја!

Победи сигурната иднина наспроти темното минато.

Победи напредокот наспроти кочењето и блокадите.

Победи вистинскиот патриотизам наспроти служењето за туѓи антизападни интереси.

Граѓаните се горди на сите пратеници кои го поддржаа членството во НАТО и ЕУ со заштитен и загарантиран македонски идентитет.

Кога ќе има избори не зависи од Мицкоски, туку од приоритетите на граѓаните и државата.

А портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски, може да се спрема само за нов пораз на кои било избори.

Антизападниот Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени токму од граѓаните на следните парламентарни избори, без разлика кога тие ќе се одржат.

Граѓаните нема да дозволат нов Иванов,ниту нов Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот на Мицкоски и Груевски ќе се соочат со пораз на претседателските избори годинава“ се вели во реакцијата на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ застанаа на спротивната страна од правдата и одговорноста

(ВИДЕО) Китев: ВМРО-ДПМНЕ свесно ги кочи реформите во сферата на медиумите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ да го поддржат Предлог законот за ЈО

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото

Ана Ололовска

СДСМ: Главата на криминалниот октопод се вика Никола Груевски

СДСМ: Мицкоски побегна од лидерска, но од правдата нема бегање