СДСМ и коалицијата го презеде мнозинството во Советот на Македонски Брод

Од:

СДСМ со партиите од коалицијата, меѓу кои ЛДП, како и независни советници го презеде мнозинството во Советот на општина Македонски Брод.

Коалицијата на ДПМНЕ и Левица од денеска се во опозицијата во советот, со нивните советници.

Изминаа две години од локалните избори но за жал советот досега беше нефункционален.
Сега тоа ќе се промени.

На денешната седница на Советот за нов претседавач е избрана Дијана Јованоска, од редовите на СДСМ.

Новото мнозинство во Советот на општина Македонски Брод предводено од СДСМ ќе работи одговорно, во интерес на сите граѓани и конструктивно ќе биде отворена за соработка со градоначалникот.

Очекуваме граѓаните брзо да го почувствуваат бенефитите од работата Советот со новото мнозинство предводено од СДСМ, соопштија од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Ќерка со нож си ја ранила 76 – годишната мајка

Само 11 матуранти, а 22 професори во гимназија во Македонски Брод – Во еден клас ќе матурираат тројца

Орце Костов

Домот на културата во Македонски Брод реализира пет проекти со финансиска подршка од Министерството за култура

А1он

Треска се излеа кај Македонски Брод, силните врнежи ги оштетија и патиштата до повеќе села во Поречијата

А1он

Четириесет години игра и песна со КУД 7-ми Септември, јубилеен концерт утре во Македонски Брод

А1он

Пожарите во земјава не стивнуваат, најсериозна е состојбата вo Македонски Брод, Пехчево и во Делчево

Катерина Ѓуровски