СДСМ: Главата на криминалниот октопод се вика Никола Груевски

Од:

Една е главата на криминалниот октопод , а таа се наоѓа во Будимешта и се вика Никола Груевски. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште се само пипците со кои раководи главата од странство, реагира СДСМ на прес-конференцијата на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

„Освен ширење невистини и одбрана на криминал, ништо друго не излегува од белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ. Измислиците и невистините на ВМРО-ДПМНЕ за некакви возила купени од семејството Заев се показател за очајната состојба во која се наоѓа оваа партија.

СДСМ докажа дека за нас криминалот не познава партиски и бескомпромисно сме за борба против криминалот и корупцијата. 

Мицкоски не успеа. Побегна од лидерска средба но нема бегање од правдата.

Идната недела до Собранието на Република Северна Македонија Владата ќе предложи нов текст на Законот за Јавно Обвинителство.

Сите случаи кои се пред судовите, за кои СЈО е надлежно согласно закон, ќе ги продолжи и ќе ги застапува пред надлежните судови новото ЈО. Нема одбрана на криминалот на Никола Груевски и режимот.“, се наедува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: За потпретседатели на СДСМ се избрани Царовска, Петров, Спасовски, Зекири и Манчевски

Татјана Ташкова

Заев: Доколку постојат докази за незаконско инволвирање во „Рекет“ веднаш да се објават

Татјана Ташкова

СДСМ: Никој не е над законите, истрагата да продолжи онаму каде што водат доказите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Истрагата да ги покаже сите детали и никој да не биде поштеден, ниту амнестиран

СДСМ: Просечната плата во јуни 2019 е поголема за 4,1 отсто

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски да одговори за средбите со Зоки Кичеец

Ана Ололовска