СДСМ: ДПМНЕ создаде хаос во Скопје – да не дозволиме да стане исто и со државата

Од:

Скопје е пример како владее ДПМНЕ. Како што не ги исполнија ветувањата за проектите што ќе ги реализираат во Скопје, така и сега даваат лажни ветувања за претстојните избори. ДПМНЕ ги изневери граѓаните на Скопје, создаде хаос во главниот град, велат од СДСМ.

– Наместо модерен град, Скопје денеска е запустен град, полн со нечистотија, со хаос во јавниот превоз, јавни претпријатија потонати во долгови. Ветуваа бесплатен јавен превоз, па, за прв пат во историјата, ги оставија Скопјани без превоз. Ветените нови 250 нови автобуси, никаде ги нема, додека овие старите се проретчени и нередовни. Ветуваа мега паркови, а градот е нечист, депонии никнуваат насекаде. Со глас за СДСМ граѓаните нема да дозволат да стане исто со државата – велат од партијата.

Би можело да ве интересира

Општина Аеродром: Нема бетонизација во Лисиче, ќе се гради една зграда и два парка

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски