СДСМ: ДПМНЕ се распаѓа

Од:

ДПМНЕ се распаѓа, очигледно големи се внатрепартиските проблеми во Белата палата и анти ЕУ кампусот. Раздорот и внатрешните кавги во ДПМНЕ Мицкоски да не ги товари на СДСМ. Очајниот Мицкоски воопшто да не ја меша СДСМ во меѓусебната пресметка и сам да си ги решава кавгите, се вели во реакцијата на СДСМ.

„Јавноста се уште чека одговори од Мицкоски за диловите со Груевски. Дали со тоа ги прикрива барањата за амнестија на негови сопартијци, заради незадоволство токму од него внатре во неговата партија“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ оддаде почит кон една од најзначајните личности на македонската и словенска писменост Свети Климент Охридски

(ВИДЕО) Лазаревска: СДСМ го штити и унапредува македонскиот јазик

Горан Наумовски

СДСМ: Мицкоски да не молчи за средбата со Палевски, прикривање докази е кривично дело

Горан Наумовски

СДСМ: Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски

Костовски: СДСМ повикува партии, невладини организации и активисти да се приклучат кон Европскиот фронт

Започна иницијативата за формирање на Европскиот фронт, велат од СДСМ