СДСМ: Демократските процеси се почнати, Македонија оди напред

Од СДСМ со писмено соопштение реагираа на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„Граѓаните гласаа за промени и живот. Над 612 000 граѓани избраа заедништво а не делби, развој на Македонија, а не изолација. Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не можат повеќе за криминални интереси да ги држат во заложништво граѓаните и државата. За полиитчарите како Груевски и неговите соработници во политиката е завршено.

СДСМ согласно Уставот работи посветено на обезбедување квалитетен живот за сите граѓани и просперитет на државата. Демократските процеси се почнати. Македонија оди напред“ соопштуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Главата на криминалниот октопод се вика Никола Груевски

СДСМ: Мицкоски побегна од лидерска, но од правдата нема бегање

СДСМ: Мицкоски бега од лидерска

Ана Ололовска

Николовски: СДСМ донесе нова декларација за борба со криминалот после случајот Рекет

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Верушевски, Алаѓозовски, Филипче – СДСМ избра нови претседатели на партиските комисии

Галена Николовска-Ризвановиќ

СДСМ: Земјоделците се заинтересирани за мерката „Млад земјоделец“