СДСМ: Делумно повлекување на блокадата не значи решение, Мицкоски и ДПМНЕ да најдат решение за проблемот што го создадоа

Од:

„Делумно повлекување на блокадата во главниот град не значи и решение за колапсот на јавниот превоз во Скопје кој го создаде неспособната ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски и ДПМНЕ да најдат решение за проблемот што го созададоа и да го ослободат и Скопје и државата од блокади и хаос“, велат од СДСМ.

„Градоначалничката, претседателот на Светот, мнозинството во Советот на Град Скопје, директорите и членовите на управните одбори на јавните претпријатија во Скопје сите се кадри на ВМРО-ДПМНЕ.

Нека седнат и нека работат, да најдат решение за колапсот на сообраќајот во Скопје. Доста беше изживување врз граѓаните“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: BМРО-ДПМНЕ им служи на туѓите интереси и работи против членството во ЕУ

(ВИДЕО) Каевски: Успешни економски политики на СДСМ, рекордни инвестиции од 465 милиони евра

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски зборува за конфликти и се натпреварува со Левица кој е повеќе против ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николовски: Нема рестрикции има извоз на струја, Мицкоски може да учи

Ана Ололовска

СДСМ: Милитаристичките изјави на Мицкоски покажуваат дека е заложник на Апасиев

Ана Ололовска

СДСМ: Ковачевски успешно се справи во енергетската криза, извезуваме струја во јануари

Ана Ололовска