СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за „Рекет“?

Од:

„Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот.

Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од сега нелегално снимени кои можат да бидат индиции”, случајно или не, Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има материјали за нелегално следење на комуникациите.

Сега станува јасно кој ги лиферува доверливите материјали на медиумите со цел да влијае врз истрагата“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов да го праша Заев до каде е пресудата за „Монструм“ и зошто дозволи еден од убијците да избега?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски е опкружен со советници-насилници, ВМРО-ДПМНЕ нуди само насилство

Ана Ололовска

Заев: Прво конуслтации во СДСМ и со малите партии, потоа одлука за ДУИ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: СДСМ на сила сака да го менува Изборниот законик

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Леов: Ја зголемивме минималната плата за 5500 денари, а просечната за над 3200

Ана Ололовска

СДСМ: Седум факти за незаконскиот долг на ВМРО-ДПМНЕ од 400.000 евра, Мицкоски е ист како Груевски

Ана Ололовска