СДСМ: Членството во ЕУ и НАТО нема алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да кажат за што се

„Со полноправно членство во НАТО и ЕУ Македонија ја обезбедува својата иднина, со зајакнат и признаен македонски идентитет.

Членството во ЕУ и НАТО немаат алтернатива.

На референдумот на 30 септември Македонија има вистинска, историска шанса за напредок.

Сите прогресивни сили, политички субјекти кои се на страната на иднината го поддржаа референдумот, сите се за НАТО и ЕУ. Само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште не се изјасниле, се уште не соопштуваат за што се.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ треба да излезат пред граѓаните и да соопштат, дали се за иднина или се враќање во црното минато на криминал, дали се интеграција или за изолација.

На референдумот на 30-ти септември, граѓаните ќе изберат светла иднина наместо небиднина, ќе изберат членство во НАТО и ЕУ со зачуван и зајакнат идентитет.

Граѓаните ќе кажат ДА за македонската иднина“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски бега од лидерска

Ана Ололовска

Николовски: СДСМ донесе нова декларација за борба со криминалот после случајот Рекет

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Верушевски, Алаѓозовски, Филипче – СДСМ избра нови претседатели на партиските комисии

Галена Николовска-Ризвановиќ

СДСМ: Земјоделците се заинтересирани за мерката „Млад земјоделец“

Седница на Централниот одбор на СДСМ

Ана Ололовска

СДСМ: Дали Мицкоски се сретнал со еден од осомничените, на кој му е одредена мерка притвор?

Ана Ололовска