СДСМ: Безидејното ВМРО-ДПМНЕ држи прес конференции врз основа на лажни вести

Од:

Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ имаше лажен, нечесен и неискрен однос кон земјоделците, и тоа се уште трае, реагира СДСМ на на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

“Денеска ВМРО-ДПМНЕ во очај се обиде да констриура случаи исклучиво врз основа на лажни вести, кои немаат допирна точка со реалноста.

Невистината пласирана од ВМРО-ДПМНЕ, беше демантирана уште во текот на вчерашниот ден.

Не е точно дека посочената личност била дел од делегацијата на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Чешка. Патувањето е приватно, на сопствен трошок, на саем на којшто учествуваат и други приватни компании од нашата земја.

Не се точни ниту тврдењата за наводен проблем со водоснабдување на оризовите полиња. Како што јавно објави Водстопанство подружница „Брегалница“,водата за наводнување на оризовите површини е пуштена на време и според утврдениот годишен план за наводнување.”, е наведено во реакцијата на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ се менува и отвара шанси за младите

Ана Ололовска

СДСМ: Промените се нова енергија за забрзување на напредокот, во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува

Ана Ололовска

Заев денеска ќе го достави предлозите за нови министри и заменици-министри

Ана Ололовска

ВИДЕО: За потпретседатели на СДСМ се избрани Царовска, Петров, Спасовски, Зекири и Манчевски

Татјана Ташкова

Заев: Доколку постојат докази за незаконско инволвирање во „Рекет“ веднаш да се објават

Татјана Ташкова

СДСМ: Никој не е над законите, истрагата да продолжи онаму каде што водат доказите

Ана Ололовска