Санкционирани четири возила во Скопје што вршат јавен превоз поради неисправност

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје во координација со инспектори од град Скопје денеска, од 8 до 14 часот, спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници при што откриле и санкционирале четири возила, од кои две биле со неисправни сопирачки, а едно со неисправен уред за управување.

dobivaj vesti na viber

Како што соопшти МВР, тие веднаш се исклучени од сообраќајот, а изготвени се и соодветни поднесоци.

– Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, наведуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска

Приведен крадец од Виница, расчистени две тешки кражби, одземеното е вратено на сопствениците

Ана Ололовска