Санкционирани 328 возачи за брзо возење

Од:

На територија на Република Северна Македонија во текот на вчерашниот ден санкционирани се 328 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, информира Министерството за внатрешни работи.

-Од вкупниот број санкционирани возачи, 20 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволената, а две возила се движеле над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Изречени се санкции за 141 возач кои ја пречекориле брзината во населено мести и 187 надвор од населеното место, соопшти МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел побезбеден сообраќај.

Би можело да ве интересира

СВР Тетово изрече 31 санкција за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 94 возачи во Скопје

Ана Ололовска

Изречени 154 казни на возачи во Скопје

Ана Ололовска

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска