Санкционирани 297 возачи поради брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера спровело зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 297 возачи.

Од нив, како што се посочува, 21 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Од МВР информираат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Би можело да ве интересира

Казнети 310 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска

Во Скопје 127 сообраќајни прекршоци, 49 за непрописно паркирање

Ана Ололовска

29 казни за брзо возење во Куманово

А1он

За брзо возење изречени 245 санкции

Ана Ололовска

МВР санкционираше 31 возач за вградени затемнети стакла

Ана Ололовска

Санкционирани 379 возачи за брзо возење

Ана Ололовска