Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Од:

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден, во спроведена акциска контрола на територијата на државата, биле санкционирани 196 возачи за пребрзо возење.

Од нив, 14 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 85 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 111 надвор од населено место.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

За брзо возење 240 санкции на територија на цела држава

Ана Ололовска

Казни за 141 возач во Скопје, 32 за брзо возење

Ана Ололовска

На автопатот Велес – Скопје – Куманово 91 санкција за брзо возење

Ана Ололовска

СВР Тетово санкционираше 39 возачи поради непрописно пристигнување

Ана Ололовска

Санкционирани 107 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Во Скопје санкционирани 149 возачи, 52 за брзо возење

Ана Ололовска