Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, информираа од МВР и додадоа дека само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31, 20 санкции за возење без возачка дозвола, четири за возење под дејство на алкохол.

– Изречени се 11 санкции за користење мобилен телефон, осум за непрописно престројување, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), 51 мерка за непрописно паркирање, информираат од МВР.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и понатаму, велат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Би можело да ве интересира

За брзо возење 240 санкции на територија на цела држава

Ана Ололовска

Казни за 141 возач во Скопје, 32 за брзо возење

Ана Ололовска

На автопатот Велес – Скопје – Куманово 91 санкција за брзо возење

Ана Ололовска

СВР Тетово санкционираше 39 возачи поради непрописно пристигнување

Ана Ололовска

Санкционирани 107 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Во Скопје санкционирани 149 возачи, 52 за брзо возење

Ана Ололовска