Санкционирани 163 возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Од:

На територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 75, девет санкции за возење без возачка дозвола, пет за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, пет минување на затворен сигнал (црвено светло), две мерки за некористење сигурносен појас и 33 санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Со такси лани превезени над 11 милиони патници

Ана Ололовска

Скопската собраќајна полиција изрече 122 прекршоци, 51 за брзо возење

Ана Ололовска

За три месеци во Тетово изречени 563 казни за возење без положен возачки испит и немање дозвола

Ана Ололовска

На автопатот Скопје – Велес вчера изречени 44 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 282 возачи на мотоцикли, 169 од нив не користеле кацига

Ана Ололовска

Во Скопје вчера 148 сообраќајни прекршоци, 45 санкционирани мотоциклисти

Ана Ололовска