Санкционирани 119 возачи во Ѓорче Петров, 18 за возење без возачка дозвола

Од:

Вкупно 119 санкции беа изречени вчера на територија на Општина Ѓорче Петров, во рамки на засилените акциски контроли што ги спроведува МВР. Осумнаесет од нив се за возење без возачка дозвола, а шест за неригистрирани возила.

Исто така, пет мерки се изречени за возење под дејство на алкохол, четири за технички неисправни возила од јавниот превоз, 11 за минување на затворен семафор – црвено светло, 16 санкции за користење мобилен телефон и седум санкции за некористење сигурносен појас.

Од Министерството за внатрешни работни посочуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Во Скопје санкционирани 193 возачи, 29 биле без возачка дозвола

Ана Ололовска

Во Скопје 101 санкциониран возач, 12 без возачка, седум за брзо возење

Ана Ололовска

122 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска

199 санкционирани возачи во Скопје: 49 за брзо возење, 23 без возачка дозвола и 29 за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Во Липково и Куманово изречени 62 казни за брзо возење

Ана Ололовска

Вкупно 58 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска