Санкционирани 11 возила што вршат јавен превоз во Тетово

Од:

Во рок од четири часа, полициски службеници на СВР Тетово денеска откриле и казниле 11 технички неисправни возила кои вршат јавен превоз.

dobivaj vesti na viber

„При контролата, откриени и санкционирани се 11 технички неисправни возила (ТЕ-5 и ГВ-6), од кои 6 возила (ТЕ-4 и ГВ-2) имале неисправни сопирачки, 3 (ГВ) биле со неизвршен технички преглед, 1 (ТЕ) со неисправен уред и 1 возило (ГВ) не поседувало потребна опрема. Во контролата, исто така, биле констатирани и 17 други видови сообраќајни прекршоци (ТЕ-11 и ГВ-6) кои, исто така, биле заокружени со поднесоци и кои ќе се соочат со адекватни парични глоби“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска