Санкционирани 107 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол

Од:

При акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, синоќа во периодот од 22 од 4 часот на трериторијата на државава се санкционирани 107 возачи, од нив, најмногу на подрачјето на СВР Струмица – 20.

Како што информираат од МВР, засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел заеднички придонес за побезбедни патишта.

Би можело да ве интересира

115 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

138 сообраќајни прекршоци во Скопје, 21 за брзо возење

Ана Ололовска

138 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

Ана Ололовска

230 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

181 санкционирани возачи во Скопје, 39 во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска