Саниран е дефектот што ја поплави „Илинденска“

Од:

Дефектот на булеварот Илинден во Карпош ноќеска е саниран, а водоснабдувањето е нормализирано во 04:25 часот, информира ЈП „Водовод и канализација“.

Булварот Илинден вчера вечер беше поплавен кога пукна водоводна цевка, а водата се излеа покрај банката „Прокредит“, па сè до трговскиот центар „Сити мол“.

Излевањето на водата најпрвин направи хаос во сообраќајот, а кога екипи на „Водовод и канализација“ го исклучија притисокот, водата се повлече по што на асфалтот останаа кал и тиња.

Би можело да ве интересира

Четириесет и пет пријавени за фаќање на крстот во Вардар во Скопје

Ана Ололовска

Блокиран сообраќајот на дел од бул.„Кирил и Методиј“ во Скопје поради протест на пазарџиите

Ана Ололовска

Откорната една од јапонските цреши на „Максим Горки“

А1он

Со велосипедски патеки Маџари и Ченто се поврзуваат со Градот

Предраг Петровиќ

Стипендии од Град Скопје за спортисти – средношколци

Ана Ололовска

Спасовски: Новогодишната ноќ безбедно и достоинствено помината, без инциденти

Ана Ололовска