Санација на ударни дупки низ цела Општина Центар

Од:

Општина Центар започнува со санација на оштетени улици односно на т.н „ударни дупки“ во сите населби на општината.

dobivaj vesti na viber

Во изминатиот период, службите на локалната самоуправа, евидентираа неколку точки на чии локации постојат видливи оштетувања на инфраструктурата кои во следниот период ќе бидат асфалтирани.

Поради поголема успешност на оваа акција, Општина Центар ги повикува и граѓаните со уредно наведување на точната локација и број на улицата, да пријават ударни дупки на територијата на Општина Центар. Граѓаните кои сакаат да пријават тоа можат да го направат јавувајќи се на телефонскиот број 076381673 или преку e-mail адресата: [email protected]

Општина Центар оваа акција ја презема со цел да се овозможи безбедно движење на граѓаните, велосипедите и моторните возила.

Би можело да ве интересира

Герасимовски: Изборот на Валентина Ангелковска за најдобар одделенски наставник во земјата е уште едно признание за квалитетот на образованието во Центар

Ана Ололовска

Герасимовски: Ветеното кон пензионерите целосно исполнето, отворени сите три пензионерски клубови

Герасимовски: Секое дете треба да има можност да го исполни својот сон

Нова зонска поделба на паркиралиштата на ЈП Паркинзи на Општина Центар

Општина Центар ќе произведува струја, изгласана иницијатива за формирање јавно претпријатие

Маја Илиевска-Пачемска

Герасимовски: Со одлуката за начинот за употреба на механизирани паркинг системи го решаваме хаоосот со паркирањето во градежните парцели во Центар

Ана Ололовска