Руси ограбувале банкомат во Скопје

Од:

Двајца руски државјани се уапсени откако биле затекнати како обиваат банкомат во Скопје.

Според информациите на МВР, синоќа во 02.52 часот на ул.„Лазар Трповски“  биле приведени Б.Ж.(35) и Д.М.(41) и двајцата од Руската Федерација, бидејќи биле затекнати како обиваат банкомат.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Уапсен разбојник кој нападнал и ограбил пензионер од Илинден

Жарко Настоски

Разбојник нападнал и ограбил пензионерка од Кавадарци

Жарко Настоски

Арачиновски разбојници украле кола од Маџари и со неа отишле да ограбат обложувалница во Ченто

Жарко Настоски

Уапсени тројца скопски разбојници

Жарко Настоски

Млад скопјанец ограбен, претепан и ранет во Центар, му се нафрлиле тројца разбојници

Жарко Настоски

Фатени двајца кочански џепчии – украле паричник од жена, сакале да ѝ го земат и телефонот

Жарко Настоски