Регистрирани 578 прекршоци за неносење маски

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 578 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

141 нови случаи на Ковид-19, почина еден пациент

А1он

Филипче: Засега нема потреба од допoлнителни рестриктивни мерки

А1он

Со четвртиот пакет економски мерки помош за најпогодените сектори и категории на граѓани

А1он

Во шест македонски градови има повеќе од 100 активни случаи на Ковид-19

А1он

143 новозаразени со коронавирус, починале девет лица

А1он

Лекарска комора: Индивидуалните, неаргументирани тврдења за Ковид-19 на доктори го девалвираат трудот на оние вклучени во лекувањето

Ана Ололовска