Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Од:

За неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Болничките капацитети забрзано се полнат, хоспитализирани околу 500 пациенти

Ана Ололовска

Уште тројца ракометари на Пролет позитивни на коронавирус, вкупно 12 заразени во клубот

Жарко Настоски

641 нов случај на Ковид-19, дванаесет починати лица

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инспекторите ќе ги празнат и затвораат кафеаните, Пауновски повикува граѓаните да бидат посвесни

Жарко Настоски

Коцевски: Состојбата со Ковид-19 во Велес и велешко е алармантна

Ана Ололовска

Промовирана македонска иновација – нов вид заштитна маска против Ковид-19

Ана Ололовска