Расчистена кражба во Велес, приведен скопјанец

Од:

Полицијата од СВР Велес денеска во 10 часот го лишила од слобода Т.М.(67) од Скопје затоа што околу 08.30 часот во маркет на улица „Благој Ѓорев“ во Велес од П.Д.(82) од Велес одзел паричник со пари и лични документи.

Од Министерството за внатрешни информации информираат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он

Кумановчанка била нападната во својот дом од лице кое лажно и се претставило дека работи за кабелски оператор

А1он

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Ана Ололовска