Расчистена кражба во Скопје, приведено едно лице

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е расчистена кражба во Скопје и едно лице е приведено.

„Денеска (06.10.2021) во 09.00 часот во Полициската станица Карпош бил приведен Б.Ц.(39) од с.Кучевиште, скопско, поради сомнение за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик. Тој се сомничи дека на 15.06.2021 извршил кражба во Скопје. Со него бил извршен службен разговор, а украденото ќе биде вратено на сопственикот. По целосно документирање на случајот против Б.Ц. ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Спасовски на средба со Македонскиот полициски синдикат: Се планира зголемување на платите за 5%

А1он

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он

Гостиварец се обидел да го задави својот татко

А1он

Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Ана Ололовска

Кривични пријави против три лица за приложување лажен ПЦР тест на ГП „Табановце“

Ана Ололовска

Во Чегране уапсен 16-годишник по пријава дека со остар предмет нападнал врсник

Ана Ололовска