Расчистена кражба во Скопје, приведено едно лице

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека било приведено 24 годишно момче поради сомнение дека извршило кражба од 29 годишна девојка.

„На 14.09.2021 во 12.15 часот во Полициската станица Бит Пазар бил повикан Д.В.(24) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба” извршено на 15.03.2021, при што од А.А.(29) од Скопје биле одземени повеќе предмети. Со Д.В. бил извршен разговор и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Македонската и германската полиција запленија марихуана вредна над 100.000 евра

Кривични пријави за две лица кои приложиле лажни ПЦР тестови на Скопскиот аеродром

А1он

Притворена дебарчанка која го тепала своето дете и го терала да питачи во Струга

А1он

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он

Приведени дилери во Свети Николе

Ана Ололовска