(ВИДЕО) Рангелова: Осомничена сум за организирана уплата на име на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Ме повикаа во СЈО само за да ми кажат за што сум осомничена, но не ми дадоа да ги видам доказите.

Осомничена сум за организирање уплата на пари во ВМРО-ДПМНЕ во 2010-та година, рече пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

– Остана на тоа, исказ ќе дадам следен пат, кога ќе ми биде овозможено да ги видам доказите, кажа Даниела Рангелова.

Таа изјави дека во 2010 година не била на никаква функција во општинскиот комитет во Центар, но се сомничи за организирање на пополнувањето уплатници за да влее пари во буџетот на ВМРО-ДПМНЕ.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Криминалот и корупцијата имаат име и презиме – Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ нуди исти луѓе со исти лаги, време е да замине во историја

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Мега скандал и шверцерско носење на ребаланс на буџет во Општина Гази Баба на седница која трае 20 часа, градоначалникот Георгиевски штити криминални интереси

Ана Ололовска

Мицкоски: Мини Шенген не е алтернатива за ЕУ

Ана Ололовска