Радовишанец праќал заканувачки пораки до поранешна сопруга и нивната малолетна ќерка

Од:

Полицијата од Дебар поднесе кривична пријава против З.С.(45) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста по пат на информатички систем“.

Тој, на 7.11.2022 година, преку СМС пораки упатил закани на неговата поранешна сопруга и нивната малолетна ќерка.

Би можело да ве интересира

Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

Спасовски: Нема дојави за бомби откако се воведоа протоколи во училиштата

Орце Костов

Пендиков: Бугарите во Македонија се малтретирани од полицијата, добивам закани уште повеќе откако добив државјанство

Орце Костов

Маж од Неготино се закануваше, па се соблече пред вработена во Центар за социјални работи

Горан Наумовски

Српската полиција уапси маж кој се закани дека ќе убие свештеници со експлозив