Радовишанец физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино

Од:

Радовишанец синоќа бил физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Околу 20 часот во Полициската станица Неготино, било пријавено дека во кругот на фирма во Неготино, по кратка расправија, Н.В.(44) од Радовиш бил физички нападнат од раководителот и уште неколку лица, појасни Додевски.

Тој додаде дека по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Катерина Павлова-Николовска

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска