Работник тешко повреден при пад на метални профили

Од:

Работник е тешко повреден откако паднал врз метални профили во фабриката за цевки „11-ти Октомври“ во Куманово.

МВР соопшти дека 33-годишниот работник М.С.(33) од кумановското село Горно Којнаре вчера попладне паднал од сајла за транспорт врз метални профили при што се здобил со тешка повреда на главата.

Поради сериозноста на повредите, веднаш бил пренесен во Ургентниот Центар во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Куманово и државен инспектор за заштита при работа од Куманово.

Би можело да ве интересира

Прегазено дете во Штип

Жена носела пиштол без дозвола на бензинска пумпа, сега е во притвор

Ана Ололовска

Куќен притвор за скопјанец што чувал пет вида дрога во изнајмен стан

Жарко Настоски

Скопјанец силувал и претепал жена во станот на неговата покојна мајка

Жарко Настоски

Полицијата најде кокаин во „Мерцедес“ на автопатот кај Желино, уапсени тројца гостиварци

Жарко Настоски

Штипски тинејџер со нож нападнал и ограбил 84-годишен дедо

Жарко Настоски