Пукано во полициски службеник во Скопје

Од:

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на улица „Методија Митевски“ пред продажен објект, полицискиот службеник , кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои се посомневал дека ќе извршат кривично дело во објектот.

Како што потврдија од МВР, кон полицаецот бил испукан проектил од огнено оружје, при што тој се здобил со повреда во раката и бил префрлен во здравствена установа за укажување на лекарска помош.

Би можело да ве интересира

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

Ана Ололовска

Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Ана Ололовска

Жител на липковско Отља починал, откако го затрупала земја додека санирал сопствен резервоар за вода

Ана Ололовска

Притвор за прилепчанец кој се обидел да прегази полицајци

Ана Ололовска

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината во лозов насад без траги на насилство

Ана Ололовска