Пукање пред угостителски објект и градинка во Скопје, едно лице повредено

Од:

Во СВР Скопје изутрината во 5:45 часот било пријавено дека во близина на угостителски објект и градинка на улицата „Архиепископ Доситеј“ во Скопје едно лице пукало од огнено оружје кон 24-годишниот К.Т. од Скопје, кој управувал мотоцикл, при што бил повреден во пределот на ногата.

Тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Од МВР информираат дека увид на местото на настанот извршила увидна елипа од СВР Скопје, при што биле пронајдени шест чаури од муниција за пиштол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска

73-годишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Ана Ололовска