ВИДЕО: Пукање пред Градска, откако претходно влетал со автомобил

Од:

Има повредени од пукањето, кое неофицијално попладнево се случило пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Болницата е опколена со полиција откако засега непознато лице влетало со автомобил „голф 5“, извадило пиштол и пукало.

Моментално се врши увид. Пред болницата е оставен автомобилот кој е со искршено задно стакло и видно оштетено, а веднаш до него е и пиштолот, кој неофицијално бил употребен.

Поради увидот, пристапот до болницата е забранет.

Пукањето пред болницата се поврзува со семеен настан каде исто така било употребено оружје, а се случил во скопско село попладнево.

Би можело да ве интересира

Тешка сообраќајна несреќа во Кавадарци, повредени двегодишно и четиригодишно дете

Жарко Настоски

Парични казни од по 2 000 евра за осум лица за групирање на забава во Скопје

Притвор за тренерот по џудо кој се сомничи за злоставување малолетнички

Катерина Павлова-Николовска

Мртов маж пронајден во водите на Пчиња кај Катланово

Ана Ололовска

Притвор за 11 лица за организирање трговија со луѓе

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана