Пукање на скопската обиколница

Од:

МВР денеска извести дека вчера во 19.40 часот во СВР Скопје М.Т.(21) од Скопје, пријавил дека на обиколница пред клучка село Волково-село Орман, додека се движел со своето патничко возило, од друго возило во движење едно лице со пиштол пукало кон неговото возило.

Повредени лица нема.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Атина: Три лица загинаа во престрелка во бродска компанија, напаѓачот се самоуби

Горан Наумовски

Инцидент во црква во Хјустон, има мртви и ранети

САД: Две лица загинаа, шест се повредени по пукањето во Денвер

Тетовец пукал на семејна веселба, куршум завршил во куќа на соселанец